Stahování manka nedopadlo… České reprezentantky v Nazaré podlehly Švýcarsku

Národní tým žen vstoupil do základní části Women´s Euro Beach Soccer League famózně, když v pátečním úvodním utkání porazil Nizozemsko 4:2. Další výhru si chtěl tým trenéra Michaela Lukiče připsat v sobotu proti Švýcarsku, které na úvod podlehlo Španělsku 1:6. Ani sympatický výkon českých hráček ovšem na soupeřky nestačil, rozhodly především tři inkasované góly ve druhé třetině. K prohře 2:4 se navíc ještě přidalo vyloučení brankářky Barbory Mikinové. Poslední utkání čeká český tým v neděli od 15 hodin proti Španělsku.

České reprezentantky vstoupily do zápasu proti Švýcarsku aktivně. V úvodu utkání se do dvou příležitostí dostala Zuzana Dostálová, v obou případech ovšem mířila mimo tři tyče. V 6. minutě se ke střele z dálky odhodlala Veronika Pýchová, vysoká švýcarská brankářka Céline Küttelová ovšem neměla se zákrokem problém.

O chvíli později přišla tutovka v podání Terezy Kožárové, po skvělém presinku dokázala obejít brankářku a střílela už do odkryté branky, Noemi Bühlerová ovšem ještě dokázala zakročit těsně před brankou a zastavila míč v cestě do sítě. Češky pokračovaly v aktivním pojetí hry, Tereza Portychová zkusil z voleje nastřelit míč na branku, kde číhala Zuzana Dostálová, ale celá akce skončila jen výhozem od švýcarské branky.

Švýcarky se v úvodním dějství do šancí příliš nedostávaly. Z branky svými nástřely hrozila Céline Küttelová, většina jejich střel ovšem končila daleko mimo tři tyče. V závěru první třetiny se ještě do zakončení silově přes dvě protihráčky protlačila Tereza Kožárová, střela jí ale příliš nesedla.

Ve druhé třetině už švýcarské hráčky začaly více útočit. První šanci si ovšem vytvořila Veronika Pýchová, autorka hattricku z prvního zápasu proti Nizozemsku, její další střelecký pokus ovšem skončil nad brankou. Poté se blýskla Nikola Kvízová v české brance, když parádním zákrokem vyrazila střelu Larissy Bucherové na rohový kop.

Další dvě zakončení měla na svědomí Andrea Morgerová, po jejím pokusu nůžkami následoval roh a z něho padl také první gól. Fabiola Vincenzová našla přesným obloučkem na zadní tyči Cris Raselliovou a ta placírkou uklidila balon přesně k tyči. Následně z voleje vypálila Ramona Inderwildiová, ale Nikola Kvízová si s její ranou dokázala poradit. Veronika Pýchová poté z úhlu mířila jen do boční sítě.

V závěru druhého dějství přišly další dvě rány do českých nadějí na druhou výhru v turnaji. Nejdříve brankářka Céline Küttelová nastřelila míč na branku tak, že skončil až v síti. A o chvíli později se k přímému kopu z poloviny hřiště postavila Fabiola Vincenzová, střela těsně před Nikolou Kvízovou poskočila a skončila v síti.

I s tříbrankovým mankem se ovšem české reprezentantky snažily v průběhu třetí třetiny něco udělat. K hlavičce po autovém vhazování se dostala Veronika Pýchová, následně z přímého kopu zahrozila Tereza Portychová. Snížení přišlo ve 29. minutě, když Karolína Dlouhá rozehrála přímý kop před branku a Tereza Kožárová dokázala protlačit míč do sítě.

Tříbrankové švýcarské vedení mohla vrátit krátce na to Bianca Fluryová, jejíž rána orazítkovala břevno české branky. Akce ovšem rovnou pokračovala, jelikož se míč vrátil do hry zhruba na polovině hřiště, Zuzana Dostálová jej přistrčila do běhu Veronice Pýchové, která svou slabší pravou nohou zamířila přesně k tyči a vstřelila svůj čtvrtý gól v Nazaré.

Najednou to bylo o jeden gól a švýcarská strana výrazně znervózněla. Barbora Mikinová si efektní robinzonádou poradila s přímým kopem Biancy Fluryové. Vyrovnání měla na noze Tereza Kožárová, která pálila z přímého kopu z poloviny hřiště, ovšem brankářka Joëlle Fabienne Zellwegerová si s jejím pokusem poradila.

V úplném závěru se ještě tlačila do šance Larissa Bucherová. Po zachycení míče do ní Barbora Mikinová strčila a viděla druhou žlutou kartu a utkání pro ni předčasně skončilo. Následovala penalta, kterou faulovaná hráčka dokázala bezpečně proměnit a v podstatě tak zmrazila české naděje na úspěch v utkání. Krátce před sirénou ještě nastřelila Noemi Bühlerová tyčku české branky.

České reprezentantky tak ve druhém utkání základní části Women´s Euro Beach Soccer League v Nazaré prohrály se Švýcarskem 2:4. V neděli odehraje tým trenéra Michaela Lukiče poslední duel turnaje proti favorizovaným Španělkám. Utkání je na programu v 15:00, přímý přenos můžete sledovat na platformě beachsoccertv.com.

Česko – Švýcarsko 2:4 (0:0, 0:3, 2:1)

Branky: 29. Kožárová, 31. Pýchová – 19. Raselliová, 23. Küttelová, 24. Vincenzová, 35. Bucherová.

Sestava Česka: Mikinová, Kvízová – Dlouhá, Novotná, Pýchová, Kožárová – Portychová, Chocholoušová, Kremrová, Dostálová – Duchatschová. Trenér: Lukič.