Prohra, výhra i hattrick oslavence. Národní tým má za sebou dvojzápas v Rakousku

Jedna výhra, jedna prohra. Česká reprezentace mužů má za sebou první zápasy v roce 2024. V přípravném dvojzápase ve Vídni se dvakrát představila proti Rakousku. V sobotním klání, které bylo zároveň premiérou nového trenéra Jaroslawa Jagielskiho na střídačce, padl národní tým těsně 3:4. Ve druhém zápase si už připsal vítězství 5:2, když se hattrickem blýskl narozeninový oslavenec Lukáš Trampota.

Premiéra trenéra Jaroslawa Jagielskiho na střídačce české reprezentace nevyšla výsledkově podle představ. Národní tým v prvním přípravném duelu ve Vídni prohrál s Rakouskem 3:4. Skóre otevřel už ve 3. minutě rakouský kapitán Mario Konrad, který hlavou tečoval dlouhý výhoz od brankáře.

Českému týmu se zkraje druhé třetiny podařilo dvěma rychlými góly stav otočit. Nejdříve si Michal Folejtar narazil míč s Tomášem Hurábem a následně v pádu zamířil k tyči. O dvě minuty později se David Radosta z rohu hřiště dostal do výhodnější střelecké pozice a jeho akrobatická střela zapadla přesně k zadní tyči.

Rakušané ovšem našli svého střelce. Taner Sen, který hrál svůj první zápas v reprezentačním dresu, vstřelil dvě branky v 18. minutě a soupeř znovu vedl. Vyrovnat se podařilo až ve 28. minutě, když se parádní ranou z dálky trefil brankář Lukáš Karpíšek. Jenže rozhodující moment si připsal znovu Taner Sen, který ve 32. minutě zkompletoval hattrick a zařídil rakouské vítězství.

Druhé utkání už vyznělo pro českou reprezentaci mnohem lépe. Po bezbrankové úvodní třetině se ve druhém dějství prosadili Lukáš Trampota a Tomáš Huráb a národní tým následně dovedl druhý přípravný duel do vítězného konce. Další dvě branky přidal Lukáš Trampota, který právě v neděli oslavil 27. narozeniny, také ve druhém utkání se prosadil i Michal Folejtar.

Česko vyhrálo druhý zápas ve Vídni 5:2 a připsalo si tak stejnou bilanci ve dvojutkání s Rakouskem jako loni v Praze. Tehdy Rakušané vyhráli první duel 6:5, ve druhém utkání uspěl český tým v poměru 8:3.