Další medaile do sbírky ženské reprezentace! V Cádizu končí na třetím místě

Stejně jako před rokem, tak i letos končí ženská reprezentace sezonu medailovým úspěchem. Po loňském bronzu z Neom Beach Soccer Cupu v Saúdské Arábii přidala do sbírky stejný cenný kov na Continental Beach Soccer Cupu, který se od 11. do 13. října konal ve španělském Cádizu. Turnaj mohl pro tým trenéra Michaela Lukiče dopadnout ještě lépe, úvodní duel s Polskem ovšem ztratil v samotném závěru. Bronz přinesla nakonec závěrečná výhra nad Švýcarskem.

Beach Soccer Worlwide od letošního roku založila kampaň ke vzniku mistrovství světa žen. Turnaj v Cádizu měl k pořádání světových šampionátů pomoci. Z prvotních informací se na španělském pobřeží měly představit i celky z jiných kontinentů než z Evropy. Nakonec ovšem hrály pouze evropské týmy, akce se tak přejmenovala z Intercontinental Beach Soccer Cup na Continental Beach Soccer Cup.

Pro českou reprezentaci šlo už o třetí turnaj v krátké době. Na přelomu srpna a září odehrála základní část Women´s Euro Beach Soccer League v Portugalsku, o týden později následovalo Superfinále stejné soutěže v Itálii. A v polovině října už zmíněný turnaj v Cádizu. Celkem národní tým během tohoto období odehrál 11 utkání s bilancí čtyř výher a sedmi porážek.

Women´s Continental Beach Soccer Cup se konal na stejném místě jako mužská kvalifikace na mistrovství světa. Závěrečný víkend ovšem v Cádizu nevyšlo počasí, ženský turnaj byl jeho nepřízní značně ovlivněn.

V úvodním utkání nastoupily Češky proti Polsku, aktuálním evropským šampionkám ze zářijového Superfinále WEBSL v Algheru. Během celého utkání silně pršelo, národnímu týmu ovšem toto počasí zřejmě vyhovovalo. V první třetině se jako jediná prosadila česká kapitánka Markéta Matějková.

Po polském vyrovnání ve druhé třetině přišly další dvě české trefy. Nejdříve se úžasnou ranou do šibenice blýskla Karolína Dlouhá, následně akci dvou na jednu gólově zakončila Jana Duchatschová. Dvoubrankové vedení po dvou třetinách ovšem nestačilo, favoritky z Polska stihly v závěrečném dějství vyrovnat a pouhých 32 sekund před koncem otočila stav z pokutového kopu Aleksandra Sudyková.

V sobotu déšť stále neustával, naopak se k němu přidala ještě bouřka. Když se tým trenéra Michaela Lukiče už rozcvičoval na druhý duel turnaje proti Španělsku, přišla zpráva, že se zápas musí odložit. Předčasně se muselo ukončit i předchozí utkání mezi Polskem a Švýcarskem. Národní tým se vrátil na hotel a nakonec dostal zprávu, že se zápas odehraje od 18 hodin na vedlejším hřišti.

K večeru už sice v Cádizu nepršelo, i tak silný vítr zkomplikoval vývoj zápasu. Foukalo z jedné strany, tudíž výhodu měl vždy tým hrající „po větru“. Španělky měly štěstí při losu před závěrečnou třetinou, před níž vedly 3:1. Ve třetí části hry si výsledek pohlídaly a slavily triumf 6:2. České branky obstaraly Zuzana Dostálová a Markéta Matějková.

Na závěr ovšem přišla sladká tečka. Obloha se v neděli vyjasnila a české reprezentantky předvedly proti Švýcarsku vynikající výkon. Už v první třetině se prosadily Tereza Portychová a po rychlém švýcarském vyrovnání také Tereza Kožárová. Ve druhém dějství přidaly další české trefy Veronika Pýchová a Markéta Matějková, která se tak prosadila ve všech třech zápasech v Cádizu.

Švýcarsku se nicméně ještě podařilo duel zdramatizovat, krátce po snížení na 4:3 ovšem zatloukla do jejich branky další míč Tereza Kožárová. České reprezentantky vyhrály 5:3 a zajistily si z Continental Beach Soccer Cupu medaili. Ta mohla být dokonce ještě i stříbrná, pokud by Švýcarsko v dohrávaném utkání ze soboty porazilo Polsko. Favoritky ovšem zbytek duelu dotáhly do vítězného konce a Češky tak skončily třetí.

Stejně jako loni tedy národní tým z posledního turnaje sezony odjížděl s bronzem v kapse. Loni šlo o Neom Beach Soccer Cup v Saúdské Arábii, letos o Continental Beach Soccer Cup v Cádizu.